ارتباط مؤثر در کوچینگ چگونه اتفاق می افتد؟

ارتباط موثر در کوچینگ

ارتباط مؤثر در کوچینگ چگونه اتفاق می افتد؟

به جرات می توان گفت ارتباط موثر در کوچینگ اولین و یکی از مهمترین عوامل موفقیت فرایند کوچینگ است. اگر ارتباط موثر در کوچینگ برقرار نشود مراجع همکاری کمتری با کوچ خواهد داشت و کوچ نمی تواند به آنچه که می تواند به مراجع کمک کند به درستی پی ببرد و همچنین نمی تواند نقاط قوت و توانمندی های مراجع را به او نشان دهد . در نتیجه بر قراری ارتباط موثر در کوچینگ عاملی بسیار مهم در کیفیت و نتیجه جلسات کوچینگ است که در طول تمام جلسات لازم است کوچ به آن توجه کند.

ارتباط یعنی انتقال پیام فردی به فرد دیگر یا به جمعی از افراد دیگر به صورت کلامی (صحبت کردن با حالات مختلف،متن نوشته) و یا غیر کلامی (حرکات دست، حالت چهره، تصاویر، استفاده از لباسهای خاص) با هدف تأثیرگذاشتن بر افکار، احساسات و رفتار دیگران.

ارتباط موثر در کوچینگ

ارتباط در اولین تعامل ما با دیگران اتفاق می افتد، باعث ایجاد و حفظ دوستی ها می شود و انسان ها را به هم پیوند می دهد. ارتباط برای رسیدن به آنچه در زندگی می خواهیم ضروری است. اهمیت ارتباط موثر در کوچینگ و هر کاری که در رابطه با انسان باشد بیشتر است.

ارتباط موثر یک هنر است. به عنوان کوچ همیشه جایی برای ارتقا مهارت ارتباط موثر در کوچینگ وجود دارد و برای رشد و توسعه فردی و حرفه ای نیاز به یادگیری این مهارت برای ارتباط موثر در کوچینگ داریم.

داشتن ارتباط موثر و موفق تاثیر مثبتی بر زندگی شخصی و حرفه ای افراد می گذارد.

اعتماد افراد را افزایش می دهد بخصوص پایه ای برای ارتباط موثر در کوچینگ می شود.

روابط بهتری را در زندگی فردی و حرفه ای ایجاد می کند.

میزان رضایت مندی در زندگی و حرفه را افزایش می دهد.

بهره وری فرد را افزایش می دهد.

به حل مسئله کمک می کند.

داشتن ارتباط موثر کمک می کند فرد به گنجینه ای از منابع انسانی دسترسی داشته باشد.

لازم به ذکر است داشتن ارتباط موثر در کوچینگ دسترسی مراجع به گنجینه درونی خود را تسهیل می کند.

ارتباط موثر و موفق چیست؟

ارتباط موثر یک فرایند دو طرفه است فرستادن و دریافت کردن اطلاعات. ابتدا باید آنچه می خواهیم ارائه کنیم را طوری بیان کنیم که برای دیگران قابل درک باشد و سپس به دیگران گوش دهیم تا ببینیم پیام ما به درستی دریافت شده است. ارتباط موثر و موفق ارتباطی است که شنونده همان چیزی را از مطالب گوینده دریافت و درک می کند که خود گوینده درک می کند.

ارتباط موثر در کوچینگ

برای ارتباط موثر در کوچینگ لازم است کوچ و مراجع هم سطح باشند و کوچ بتواند مراجع را درک کند برای اینکار لازم است کوچ مفهوم گفته های مراجع را بفهمد و کافیست مفهوم کلمات کلیدی مراجع را بپرسد. این یکی از ویژگی های مهم ارتباط موثر در کوچینگ است. مسلم است که افراد مختلف به شکل های مختلف درک و احساس و فکر می کنند و این همان جایی است که مهارت ارتباط موثر خود را نشان می دهد.

افراد بر اساس تجربیات گذشته، سطح تحصیلات، دیدگاه های سیاسی و پیشینه های فرهنگی یا اقتصادی، ارزش ها، دیدگاه ها، انتظارات، نظرات و پیش داوری های متفاوتی دارند. وقتی اطلاعاتی را ارسال می کنیم، لزوماً آنطور که می خواهیم شنیده نمی شود. مردم آنچه را که ما می گوییم از طریق فیلترها می شنوند و پیام ما را به گونه ای تفسیر می کنند که برای آنها معنادار باشد و از دیدگاه آنها منطقی باشد.

یک کوچ برای ارتباط موثر درکوچینگ باید به فیلتر های احتمالی که می تواند بر درکش از گفته های مراجع تاثیر بگذارد آگاه باشد.
پرسشگری مؤثر و ارائه باز خورد کمک می کند تا شنوده متوجه شود که مطالبی که گفته است به خوبی شنیده و درک شده است.برای داشتن ارتباط موثر در کوچینگ و ایجاد ارتباط بهتر در جلسات کوچینگ، کوچ باید به دقت گوش دهد یا بهتر است بگوییم یک شنوده فعال باشد و از همدلی برای نشان دادن درک مطالب گفته شده ی مراجع استفاده کند.

ارتباط موثر در کوچینگ چگونه است ؟

ارتباط موثر در کوچینگ یا هر فرایند دیگری که به تعامل انسانها مربوط باشد نقش کلیدی ایفا می کند. ارتباط موثر انسانها با یکدیگر به شکل گیری اعتماد، ارتباط عاطفی سالم ،شادی ،احساس تعلق و خوشبختی کمک می کند. شاید بهتر باشد بررسی کنیم ارتباط موثر به چه معناست؟و ارتباط موثر و چگونه بر قرار می شود؟ درک احساسات و مفهوم پشت سخنان گوینده یکی از نشانه های ارتباط موثر و موفق است.

ارتباط مؤثر در کوچینگ

ارتباط موثر در کوچینگ یا در زندگی هر فردی چیزی فراتر از تبادل اطلاعات است. در ارتباط موثر علاوه براینکه باید پیام را به وضوح و شفافیت منتقل کنیم باید به گونه ای گوش دهیم که معنای آنچه گفته شده است را بدرستی دریابیم و طرف مقابل احساس کند که به درستی درک شده است.

برخی تصور می کنند که ارتباط موثر یک توانمندی غریزی است. اغلب اوقات در ارتباط بین دو فرد یکی چیزی می گوید و دیگری چیزی دیگری می شنود و این باعث ایجاد سوءتفاهم و ناامیدی می شود و به سادگی سرآغازی می شود برای شروع مشکلات زوجین، خانواده ها و ایجاد مسئله در مدرسه، محل کار و حتی روابط دوستانه.

افراد بسیاری هستند که در روابط دچار چالش می شوند.خبر خوب اینکه داشتن ارتباط موثر یک مهارت است و می توانیم آن را بیاموزیم و در روابط با خانوداه، محل کار و دوستان و حتی در ارتباط با خودمان استفاده کنیم.

یادگیری مهارت ارتباط موثر با دیگران کمک می کند ارتباط مان با دیگران عمیق تر شود و اعتماد و احترام افراد نسبت به ما بیشتر می شود. همچنین توانایی ما در ایجاد کار تیمی، حل مسئله، روابط عاطفی و اجتماعی را بهبود می بخشد.

ارتباط موثر چگونه بر قرار می شود؟

قبل از اینکه بررسی کنیم ارتباط موثر چگونه برقرار می شود نگاهی گذرا به سبک های مختلف ارتباط بیاندازیم.

به عنوان یک کوچ برای داشتن ارتباط موثر در کوچینگ لازم است سبک های مختلف رفتار در ارتباط را بشناسیم. یکی از سبک های رفتار در ارتباط با دیگران رفتار پرخاشگرایانه است، رفتار پرخاشگرایانه از نامش مشخص است که فرد برای رسیدن به خواسته خود بدون رعایت حقوق دیگران با پرخاشگری و آزار کلامی و غیر کلامی اقدام می کند. از نظر دیگران این افراد عصبانی و خودخواه هستند مسلما بعد از مدتی تمایل افراد به رابطه با آن شخص کم می شود.

ارتباط موثر در کوچینگ

سبک رفتاری دیگر سبک منفعلانه است. افرادی که از این سبک رفتاری استفاده می کنند معمولا در تلاشند همه اطرافیان خود را در هر حال راضی و خوشنود نگه دارند و رضایتمندی خود در روابط را نادیده می گیرند و در بلند مدت دچار نارضایتی و احساس عدم ارزشمندی و نادیده گرفته شدن دارند. از طرف دیگر چون همیشه به خواسته های دیگران جواب مثبت داده اند سطح انتظار دیگران از آنها بالا می رود.

حالا این سوال پیش می آید که پس با استفاده از چه سبک رفتاری هم می توان نظرات خود را بیان کنیم و به خواسته های خود برسیم و رضایت دوطرفه ارتباط هم وجود داشته باشد. همان طور که ما دوست نداریم دیگران به زور خواسته های خود را به ما تحمیل کنند ما هم نمی توانیم یا بهتر است بگوییم اجازه نداریم کسی را وادار به پذیرش نظرات یا خواسته های خود کنیم.

از طرفی هم نمی توانیم از حقوق و خواسته های به حق خود کوتاه بیاییم و همیشه دیگران را راضی نگهداریم به قیمت از دست دادن حس ارزشمندی خود. آیا سبکی وجود دارد که ارتباط موثرتری برقرار کنیم و با احتمال بیشترین درک متقابل بتوانیم به خواسته های مان برسیم یا نظراتمان را بیان کنیم. بهترین سبک رفتاری برای داشتن ارتباط موثر رفتار جرات مندانه است. ارتباط موثر و رفتار جرات مندانه ارتباط نزدیکی با هم دارند.

رفتار جراتمندانه رفتاری است که در آن نه پرخاشگرایانه و نه منفعلانه برخورد می کنیم. فردی که رفتار جرأت مندانه دارد احساسات خود را می شناسد و می تواند به درستی آنها را بیان کند در مورد موضوعات مختلف به راحتی و شفاف نظر و در خواست خود را بیان می کند. همچنین شنونده ی نظرات دیگران و درخواست هایشان است و آنها را می پذیرد یا در صورت لزوم رد می کند. همه اینها با رعایت احترام متقابل و صداقت و آگاهی از حقوق دیگران است .

رفتار جراتمندانه همواره پیامدهای مثبتی به همراه دارد از جمله رسیدن به حقوق خود افزایش اعتماد به نفس، جلب احترام دیگران، حس ارزشمندی بیشتر است. به عنوان یک کوچ برای داشتن ارتباط موثر در کوچینگ باید مهارت رفتار جرأتمندانه را پیش بگیریم. برای اینکه بدانیم ارتباط موثر چگونه بر قرار می شود اول باید بدانیم عوامل ارتباط موثر چیست.

عوامل ارتباط مؤثر چیست؟

یکی از مهمترین عوامل در برقراری ارتباط موثر آرامش است. زمانی که فردی از نظر عاطفی تحت فشار است و استرس دارد احساساتش از کنترل خارج می شود و سیگنال های کلامی و غیر کلامی طرف مقابل خود را اشتباه دریافت می کند همچنین خود، سیگنال های کلامی و غیر کلامی متناقض و گیج کننده ارسال می کند و احتمالا این باعث نشان دادن واکنش و رفتار نامناسب در موقعیتی که هست می شود بنابراین آرامش از عوامل مهم در برقراری ارتباط است.

ارتباط موثر در کوچینگ

دومین عامل در برقراری ارتباط موثر حضور و تمرکز بر ارتباط است. عدم تمرکز بر رابطه ای که در جریان است مثلا وقتی سعی می کنیم همزمان که با مخاطب صحبت می کنیم یا به او گوش می دهیم مطلبی را در گوشی تلفن مشاهده کنیم یا پیامی ارسال کنیم این باعث می شود توجه کافی به مخاطب نداشته باشیم و ارتباط موثر شکل نگیرد.

سومین عامل در یک ارتباط موثر توجه به پیام های ارسالی طرف مقابل است. چقدر این را تجربه کرده ایم موضوعی ذهن ما را مشغول کرده است یا احساس ما را درگیر کرده است وقتی با دوستی در میان می گذاریم هنوز کلام ما به پایان رسیده نرسیده می شنویم که «منم …» و تجربه خودش را می گوید یا لطف می کند و یک راهکار ارائه می دهد و ما هم فکر می کنیم اصلا به من گوش نمی دهد. باید به پیام های ارسالی توجه کنیم به احساس پشت کلام فرد گوش کنیم و با او همدلی کنیم. همدلی یکی از ارکان مهم در ارتباط موثر در کوچینگ است.

یکی دیگر از موانع برقراری ارتباط موثر ارسال پیام های متناقض در مقام شنونده یا گوینده است وقتی که پیام کلامی ارسال می کنیم و همزمان با زبان بدن، پیام های غیر کلامی دیگر ارسال می کنیم. فرض کنید به صحبت های فردی گوش می دهید در تایید صحبت های او می گویید «بله بله» ولی با نگاهی حاکی از ناخرسندی و دستان ضربدی و جمع شده پیام من قبول ندارم ارسال می کنید.

به عنوان شنونده ممکن است آنچه گوینده می گوید را دوست نداشته باشیم ولی اگر بخواهیم ارتباط موثر داشته باشیم باید بدون قضاوت گوش کنیم یعنی به این فکر نکنیم که از نظر ما درست است یا خیر. این نکته نقش بسیار مهمی در ارتباط موثر در کوچینگ دارد .

در ارتباط موثر در کوچینگ کوچ باید ذهن خود را از هرگونه قضاوت و پیش داوری خالی کند و مخصوصا خودش با موضوعی که مراجع به جلسه آورده است درگیری ذهنی نداشته باشد در غیر این صورت بدون قضاوت ماندن کاری بسیار دشوار است.

ارتباط موثر انسان ها با یکدیگر برای داشتن محیط اجتماعی امن و شاد لازم است چه این اجتماع خانواده باشد چه مدرسه یا محیط کار و…همانطور که گفته شد ارتباط موثر یک مهارت است و قابل یادگیری و لازم برای همه. اگر یک کوچ هستید برای داشتن عملکرد بهتر و ارتباط موثر در کوچینگ، یادگیری و ارتقاء این مهارت الزامیست .

ارتباط موثر چه ویژگی هایی دارد؟

احتمالا شما هم شنیده اید که گفته اند تاثیری که در اولین برخورد به جا میگذاریم بیشترین تاثیر را در ادامه رابطه باقی می گذارد. سعی کنید بر ذهن و بدن خود مسلط باشید آرامش درونی خود را حفظ کنید و مخصوصا برای ارتباط موثر در کوچینگ مهم است مراجع اعتماد ،اطمینان خاطر و امنیت در کنار کوچ را حس کند.پس حواسمان به اولین تاثیری که روی افراد می گذاریم باشد.

ارتباط موثر در کوچینگ

هیچوقت یک راست سر اصل موضوع نروید. همیشه در آغاز کمی گفتگوی دوستانه و احوال پرسی بدون کنجکاوی می تواند احساس صمیمیت و دوستی را افزایش دهد و بعد از آن وارد جلسه یا موضوع اصلی صحبت شوید.

با توجه کامل به گوینده گوش دهید معمولا در یک ارتباط افراد توجه شان روی خودشان است و آنچه می خواهند بگویند. سعی کنید با دقت به سخنان گوینده لحن صدایش نوسان و تغییر آهنگ صدایش سکوت و حالت چهره و زبان بدنش توجه کنید.

زبان بدن را یاد بگیرید. توسعه توانایی درک و استفاده از ارتباط غیر کلامی می تواند به شما کمک کند ارتباط موثرتری با دیگران برقرار کنید.باز خورد دهید چیزی هایی که شنیده اید را جمع بندی کنید و به طرف مقابل ارائه دهید. چک کنید آیا درست متوجه شده اید. این باعث می شود گوینده احساس کند که شما کاملا به او توجه دارید. بازخورد دادن یکی از عوامل مهم ارتباط موثر در کوچینگ است.

منظور واقعی خود را واضح و شفاف و با آرامش بیان کنید تا بتوانید موقعیت های چالش برانگیز را مدیریت کنید. سکوت کنید. سکوت کمک می کند گوینده بتواند مطالبی که گفته است را بررسی کند و به سخنان خود گوش دهد. از دل آنها به آگاهی برسد. سکوت یکی دیگر از ابزار ارتباط موثر در کوچینگ است.

بیشتر گوش باشید نه دهان اجازه بدهید طرف مقابلتان صحبت کند. افراد از اینکه شنیده شوند احساس خوبی پیدا می کنند این احساس را به ویژه در ارتباط موثر در کوچینگ تجربه می کنیم.

تا اینجا از ارتباط موثر بین فردی صحبت کردیم معمولا هم وقتی سخن از ارتباط به میان می آید تصویری از دو نفر که در حال مکالمه هستنددر ذهن شکل می گیرد .با این وجود بخش قابل توجهی از زمان مان در ارتباط با خودمان یعنی ارتباط درون فردی صرف می شود.

ما با خودمان در رابطه هستیم معمولا این ارتباط با صحبت کردن با صدای بلند با خود یا صحبت کردن درونی و در ذهن ما روی می دهد. اهمیت موضوع در این است که این ارتباط در انتخاب های ما، رفتارها، افکار و حتی اینکه اجازه دهیم دیگران با ما چگونه رفتار کنند تاثیر می گذارد. یعنی اینکه ما با خودمان چگونه صحبت می کنیم چقدر به خودمان اهمیت می دهیم و چقدر به خواسته ها و نیازها و ارزش های خود بها می دهیم نقش مهمی در اینکه دیگران چطور با ما رفتار کنند دارد .

ارتباط موثر در کوچینگ

داشتن ارتباط موثر و خوب با خود برای داشتن زندگی شاد و سالم امری ضروری است. فردی که کوچ است برای داشتن ارتباط موثر در کوچینگ لازم است اول ارتباط موثر با خود داشته باشد. چگونه می توانیم به ارزش ها، نیاز ها، خواسته ها و توانمندی ها حتی نقاط قابل بهبود خود آشنا نباشیم و آن وقت بتوانیم ارزش ها، نیاز ها و توانایی های مراجع را تشخیص و به او نشان دهیم. چگونه ارتباط موثر خوب با خود نداشته باشد و احساس ارزشمندی خود را ارتقا نداده باشد می تواند ارتباط موثر در کوچینگ داشته باشد و احساس ارزشمندی را در مراجع بیدار کند.

یکی از ویژگی های ارتباط موثر گفتگوی مثبت است چه این گفتگو بین فردی باشد چه درون فردی. ارتباط موثر و مکالمه مثبت با خود، دیدن نقاط قوت، مرورکردن آنها و تشویق خود احساس بهتری از خود در فرد ایجاد می کند و باعث ایجاد انگیزه درونی در انجام کارهای فرد می شود.

همینطور باعث می شود فرد تمرکز بیشتری در انجام کارها داشته باشد. اعتماد به نفس را افزایش می دهد. ارتباط موثر درون فردی باعث می شود اعتماد بنفس بالا رود و این خود در افزایش توانایی برای برقراری ارتباط موثر با دیگران نقش مهمی دارد. افزایش اعتماد به نفس نیز کمک می کند فرد در مواجهه با چالش ها آرامش بیشتری داشته باشد و عملکرد بهتری از خود نشان دهد و نیز کمک می کند افراد مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

چند راهکار برای ارتباط موثر با خود

  • شناسایی تله های خود گویی منفی. برخی موقعیت ها ممکن است باعث شوند ما به گفت وگوی منفی با خود بپردازیم یا خود را سرزنش و تخریب کنیم. در چنین مواقعی خوب است که آن موقعیت را بررسی کنیم و ویژگی های آن را ثبت کنیم. اینگونه با شناخت تله ها کمتر دچار خودگویی منفی می شویم.
  • از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنیم برای خود جملات مثبتی طراحی کنیم و در طی روز آن ها را تکرار کنیم. یا جملات زیبا و مثبت خطاب به خود بنویسیم در جاهای مختلف خانه بگذاریم که ببینیم می توانیم کد های تصویری و نشانه هایی برای خود تعریف کنیم و با دیدن شان جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنیم.
  • احساسات خود را بررسی کنیم. در صورت مواجهه با چالش ممکن است احساسات منفی به سمت ما هجوم بیاورد. با شناخت آنها و جدا کردنش از افکارمان و بررسی مجدد می توانیم از زاویه دیگری به موضوع نگاه کرده و جلوی خودگویی منفی را بگیریم.
  • از ایجاد مرزها نترسید. برخی افراد با گفتار و رفتار خود احساس منفی به ما می دهند و این باعث می شود ما در معرض ارتباط نا مناسب با خود قرار بگیریم از این افراد فاصله بگیرید یا حذفشان کنید.
  • به خود جایزه دهید. برای دست آورد های خود در ارتباط موثر با خود هدیه در نظر بگیرید یا خود را مهمان کنید.

ارتباط موثر در کوچینگ

جمع بندی

فارغ از اینکه چه جنس، سن، موقعیت اجتماعی، شغل و حرفه ای داریم داشتن ارتباط موثر نقش مهمی در بهبود روابط ما با دیگران و عملکرد ما و رضایت مندی ما از خودمان دارد .

ارتباط موثر و رفتار جراتمندانه ارتباط تنگاتنگ با هم دارند.

بین ارتباط موثر با خود و مهارت های ارتباطی رابطه مستقیم وجود دارد هرچه ارتباط ما با خود بهتر شود بازتابش را در ارتباط با دیگران خواهیم دید.

نگاهی به عوامل ارتباط موثر در کوچینگ در نقش کوچ

توجه و گوش دادن فعال شنیدن گفته ها و ناگفته های مراجع

شنیدن احساس پشت کلام مراجع و همدلی با او

آرامش در طی جلسه

مثبت نگری و بدون قضاوت شنیدن

صمیمیت با رعایت مرزهای فردی

شفافیت در بیان مطالب و بازخورد ها

دیدگاهتان را بنویسید